Termékeinkről írták - Florasca budapesti Képviselet

Tartalomhoz ugrás

Főmenü:

Termékeinkről írták

Referencia



„25 ÉVES LETT A COFUNA, A SZERVES HUMUSZTRÁGYA, A GYÜMÖLCSFÁK GYÖKERÉNEK FOSZFORBOMBÁJA"
Mi is az a Cofuna? Szőlőtörkölyre és baromfitrágyára (magas foszfortartalmú szerves anyagokra) felvitt hasznos talajbaktérium koncentrátum. A baktérium- és mikroszkopikus gombatörzsek olyan szempontok szerint lettek összeválogatva,hogy cellulóz-,lignin-, és pektin bontó típusok mellett nitrifikáló baktériumokat,gyökérszimbiontákat,humuszképző-, és növekedésserkentő fajokat is tartalmazzon a készítmény. Nem az általa bevitt foszfor hatása a lényeg,hanem a baktériumok feltárják,felvehetővé teszik a talajban a legfontosabb elemeket a növény gyökerei számára. A talajból felvehető nitrát-nitrogén hathetes időszak után megduplázódott. A levélanalízisek alapján a foszfor felvétele 20-30-,míg a kálium esetenként 40%-al növekedett. Egy Cofunás trágyázás után szinte megpezsdül a talajélet.
A Cofuna baromfitrágya szinte hungarikumnak számít oly rég óta ismerjük,hogy már el is felejtettük. A kimerülő foszforbányák miatt a szuperfoszfát ára idén tavasszal is feljebb kúszik,ráadásul mérgező kadmium tartalma ellenőrizhetetlen! Szóval aki tudja tavasszal válassza a Cofunát kertje trágyázására. A Cofuna legolcsóbban a gyártótól a Florasca kft. telepéről a Kapuvár melletti Osli községben szerezhető be hétköznapokon 6-14 óra között.
Győr,2011-02-07.-én.
György László növényorvos




Engedje meg, hogy bemutatkozzam ! György László növényorvos, országos növényvédelmi szaktanácsadó vagyok Győrből. Hétfőn vittem Önöktől Cofunát kapuvári és győri kertjeimbe Osliról a Florasca telephelyéről. Mivel itt van az ősz,a trágyázások ideje,én a Cofunára esküszöm. Miért ? Csak egy példa. Kapuváron anyósomnál a Nádasdy utca 23 előtt kiszáradt a diófa. Még 2009-10 telén megkért: - Fiam, jövő őszre légy szíves kerítsél egy új diófát a régi helye mellé ! És lőn. Azon az őszön csak tiszta forrásból (Érd-Elvira-i Gyümölcskutatóból) hoztam 1 db Alsószentiváni kései hibrid dióoltványt. Megástam a gödröt, a gödör aljába szórtam fél vödör Cofunát, beleállítottam a diófa csemete gyökerét, befedtem földdel,a tetejére szórtam még egy fél vödör Cofunát, majd termőfölddel felcsirkéztem-betakartam az oltás helyét, a facsemetét a biztonság kedvéért tetőtől talpig nátron csomagoló papírral becsomagoltam. A fa 2011-ben kihajtott,szépen fejlődött,mivel nemcsak alatta volt a Cofuna, hanem okszerűen védekeztem a károsítók elöl, azaz többször permeteztem. Eljött a 2012-es év. A csemete nem csak kihajtott, hanem három ágán három szem diót is hozott hála anyósom gondos öntözésének ami által a fa gyökerénél levő Cofunában levő tápanyagok mineralizálódtak, a növény számára állandóan felvehető állapotban voltak, így a fa másfél-két méteres hajtásokat fejlesztett. Most hogy Halottak Napja után diótörésre hazamentem Kapuvárra örömmel láttam nem csak a levelek hullottak le a kis diófáról,hanem a hosszú hajtások mézbarna színbe váltottak át, tehát beértek így elfagyás veszélye nélkül fogják átvészelni a telet hála a Cofunában található harmonikus tápanyag-feltáródásnak !
Kívánok jó egészséget ! Kívánom a Florasca virágföldek maradjanak a magyar virágföldek etalonjai,amit a konkurencia csak messziről ugathat meg !

Győr,2012 november 15-én
György László növényorvos,
országos növényvédelmi szaktanácsadó”



Vissza a tartalomhoz | Vissza a főmenühöz